ایا تا به حال حکومت به این قدرت دیده ایی؟؟؟!!!!

اوت 20, 2008 at 11:45 ق.ظ. 11 دیدگاه

ایا تا به حال حکومت به این قدرت دیده ایی که از خفقان و سرکوب زمان تزار ها و از کشتار مردم بیگناه و قتل عام زنان دولت و فرقه طالبان و از فراری دادن نخبگان سالهای 1960 روسیه به خارج و از ویرانگری مغول ها این چنین الگو برداری کرده و به موفقیت 28 ساله رسیده باشد بعید میدانم که چنین سوسپانسیونی در تاریخ دیده باشید

تعجب نکنید دارم راجع به جمهوری اسلامی حرف میزنم

مورخان دو دسته اند عده ایی بر این باوردن که دولت ایران سقوط میکند و دولتی متفاوت اما غیر قابل پیش بینی ایجاد میشود البته سقوط دولت اسلامی در ایران زمان زیادی میبرد

دسته دیگر بر این باوردند که دولت  اسلامی بر ایران حکومت میکند شاید تا 100 سال اما ناچار به تغییر روش و قوانین کنونی میشود و انچه که حال ارزش میشمارد روزی با دستان خود ویران میکند و منکر انچه که گفته میشود در نتیجه اعتبار و ارزش و قدرت را نزد مردمش از دست میدهد

اما این فرضیات تا چه حد میتواند در اینده صحت داشته باشد را هیچ کس نمیتواند تایید کند

به قول حافظ :رسید مژده که ایام غم نخواهد ماند

چنان نماند چنین نیز هم  نخواهد ماند

Advertisements

Entry filed under: روزنوشت.

تاثیر بیماری در موفقیت Vicky Cristina Barcelona

11 دیدگاه Add your own

 • 1. فریبا  |  اوت 22, 2008 در 8:35 ق.ظ.

  چند روزه میام میرم کسی واسه این پست نظری نمیده عجب! منم نظر یا حرف خاصی ندارم فقط چون حیفه تو وبلاگ شما نظر ندم اینو نوشتم.

 • 2. joliville  |  اوت 23, 2008 در 11:13 ق.ظ.

  ممنونم که سر میزنید و نظر میدهید نظر این پست رو خیلی ها میل کردند
  بعضی ها خیلی بحث میکنند

 • 3. مخلوق Creature  |  اوت 23, 2008 در 10:30 ب.ظ.

  توصیفی که در پاراگرافِ اول از جمهوریِ اسلامی بدست دادید واقعاً محشر و بسی دلپذیر بود!
  البته من به سببِ طبعِ آرزواندیشانه ام ترجیح میدهم که با مورخانِ دسته یِ اول همراهی کنم.

 • 4. مخلوق Creature  |  اوت 23, 2008 در 10:37 ب.ظ.

  راستش من تورجِ زاهدی را نمی شناسم و کتابِ «خانه یِ پریان» را نیز نخوانده ام. اما با جستجوی در اینترنت دانستم که گویا محتوایِ کتاب گونه ای ادبیاتِ معنوی (و شاید بیشتر اسلامی) است.
  مصاحبه یِ او را با خبرگزاریِ مهر (در ضمنِ همین جستجوها) یافتم که شاید برایِ شما که کتابِ او را می خوانید بیشتر از من جالبِ توجه باشد:
  http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=387785
  بهرحال از معرفی اش ممونم گرچه (پیشداورانه) گمان نکنم چندان برایِ من جذابیت داشته باشد!
  اگر پس از خواندنِ کتاب میل و حوصله اش را داشتید، یک معرفیِ کوتاه از کتاب همراه با نظرِ شخصی تان بنویسید که من و دیگر خوانندگانِ شما بسی سپاسگزارتان خواهیم شد!

 • 5. البرز  |  اوت 24, 2008 در 4:58 ب.ظ.

  بنظر من هر کور و کچلی در ایران و کشورهایی با موقعیت استراتژیک خاص که GDP یا همان PIB آنها عمدتا از نفت و گازه بدون نگرانی میتونه سالها که ده ها سال به خدمت گذاری مشغول بشه!.
  درکشورهای تک محصولی و نفت خیز خاور میانه و حاشیه خلیج فارس مردم برای ممر معاششان وابسته به حکومت هستند نه برعکس ، و این باعث میشه حاکمان کمتر نگران نتیجه اعمال خود باشند. ( غیر از عراق که که داستانی دیگر دارد )
  عمر ایران پهلویها 57 سال طول کشید و این نه از نبوغ وقدرت رضا شاه و بخصوص محمد رضا شاه که به لطف درامد نفتی میسر بود که مردم را بنام عنایات ملوکانه وابسطه به خود کرده بود. حالا هم داستان همان است که بود و عمر طولانی دولت جمهوری اسلامی با کارنامه ای که دارد پدیده خاصی نیست!

 • 6. محمد  |  اوت 24, 2008 در 7:18 ب.ظ.

  سلام
  از آشنایی با شما بسیار خوشحالم. قبل از هر چیز باید بگم با توجه به اینکه در معرفی خودتان فرمودید هرگز در ایران زندگی نکرده اید اینقدر قاطع راجع به حکومت ایران قضاوت نکنید. شاید مطالب زیادی از مردم، دوستان، آشنایان، نزدیکان و… درباره ایران شنیده باشید اما مطمئن هستم درباره خود آنها یعنی خود ایرانی ها هرگز چیزی نشنیده اید! واقعیت آن است که هیچ کجای دنیا حکومتی بجز آن حکومتی که مردم آن کشور لایق آن هستند بر آن مردم حکومت نمی کند. شما اگر در ثروتمندترین نقطه تهران یک تابلو نصب کنید و روی آن بنویسید به هر نفر در این مکان 100 تومان ! داده می شود، مطمئن باشید چند کیلومتر صف تشکیل می شود! مردم ما برای پول حاضرند هر کاری انجام دهند و وسوسه تحویل پول بی زحمت نفت درب منزل همیشه چیزی بوده که مردم تنبل ما را به تکاپو انداخته که آخرین مورد آن همین رئیس جمهور فعلی است که با شناخت صحیح از طرز تفکر مردم ما با وعده آوردن پول نفت به سر سفره مردم موفق شد! از خصوصیات دیگر ایرانی ها این است که در اوج خوشی همیشه قر می زنند! کجای دنیا بجز ایران امکان دارد که یک نفر کار کند و 6 نفر بخورند؟! کسانی که هرگز سختی و کمبود واقعی را تجربه نکرده اند دم از سختی زندگی در ایران می زنند ولی برای کاهش آن حاضر نیستند حتی به شهری در همسایگی برای کار بروند! من خودم یک مهندس هستم و وقتی از دانشگاه آمدم بیرون حتی یک دوچرخه نداشتم اما رفتم جنوب ایران و بعد از 4 سال هم در تهران خانه خریدم و هم یک خودرو. تمام کسانی که توانسته بودند کمی بخود زحمت داده و برای کار از شهر خود و خانواده جدا شوند در مدت کوتاهی تمام نیازهای اولیه زندگی را برای خویش تهیه دیدند.
  مشکل دیگر مردم ما دروغ گویی افراطی آنهاست که البته شامل ایرانی های مهاجر به خارج هم می شود. همه ایرانی ها دروغ گویی را نوعی زرنگی میدانند و متاسفانه قبح آن کاملا در جامعه از بین رفته است. مساله دیگر تنبلی و عادت به مفتخوری ما است. من 32 سال دارم اما وقتی پای صحبت خاطرات پیره مرد ها می نشینم از اینکه پدران ما اینقدر تنبل و مفتخور بوده اند واقعا عصبانی می شوم، تازه از همه آن تنبلی ها بعنوان خاطرات خوش زمان شاه یاد می کنند که نان 1 قران بود و چلوکباب 2 قران و چگونه بدون هیچ زحمتی حقوق توپی در سایه درآمد نفتی (البته فقط در یک دوره محدود به برکت جنگ اعراب و اسرائیل) می گرفتند! بدون توجه به آن که درآمد کشور در حال حاضر کمتر از نصف آن زمان و جمعیت ایران بیش از دو برابر شده است. وقتی از پدرم که یک پزشک تحصیل کرده است پرسیدم که پس با این حساب مردم در آن زمان با این قیمت ها حتما برای صبحانه هم چلوکباب می خورده اند گفت: درسته چلوکباب 2 قران بود ولی کی آن 2 قران را داشت؟! درباره دیکتاتور بودن تک تک ماها هم که فکر می کنم تا حالا متوجه شده اید و نیاز به توضیح بیشتر نیست.
  خلاصه اینکه این دولت هم شبیه همین ملت است و ما لایق این دولت.
  ببخشید که سرتان را درد آوردم.
  موفق باشید

 • 7. joliville  |  اوت 24, 2008 در 8:14 ب.ظ.

  به مخلوق :حتما در اولین فرصت می نویسم البته نثر کتاب برای من سنگین هست حدس هم میزدم از این گونه کتاب ها لذت نبرید

 • 8. joliville  |  اوت 24, 2008 در 8:19 ب.ظ.

  به محمد:راستش حرفتون تا حدودی صحیح هست چون در سرنوشت مملکتی مردم بی تاثیر نیستند

  اما مردم ایتالیا و فرانسه هم تا حدودی تنبل هستند به خصوص ایتالیا ولی هیچکدام به سرنوشتی مثل ایران دچار نشدند

  راجع به اینکه مردم حاضر نمیشن جای دورتری رو انتخاب کنند حرفتون کاملا صحیح هست و منطق ایجاب میکنه که اگه زندگی بهتری میخوای باید بیش تر تلاش کنی

  اما یک خانم شاغل در تهران که به نسبت سایر شهرستان ها با فرهنگ ترن در امنیت نیست چه رسد به شهرستان ها
  این عقیده من نیست بلکه گفته میلیون ها خان هست

  که اگه اونها هم می تونستن به راحتی همچون مردان کار کنند مردان بیچاره ایران یک تنه زندگی به این گرانی رو به دوش نمیکشیدند که انصافا بی عدالتی و یک زن هم باید کار کنه که باز هم مسئولیت این بیامنیتی رو دولت و گاهی همین اقایان باید به عهده بگیرن

 • 9. فریبا  |  اوت 25, 2008 در 11:18 ق.ظ.

  قالب جدید مبارکککککک.

 • 10. joliville  |  اوت 25, 2008 در 6:08 ب.ظ.

  ممنونم فریبا جان ناچار شدم عوض کنم وگرنه قالب قبلی رو دوست داشتم

 • 11. رضا  |  اکتبر 13, 2008 در 10:04 ب.ظ.

  جمهوری اسلامی وقاحت رو به حد اعلا رسونده. هر چی از وقاحت این سفاکان بگیم کم گفته ایم.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


برترین مطالب


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: